Ne zamandan beri vardı?

Benim ilk vitiligom lise çağlarındayken sol kaşımın yanında çıkmıştı. Hastane hastane dolaşarak herkes gibi detavi aramış ancak kullandığım kortizonlu kremlerin bir işe yaramadığını görünce amaaaan deyip bırakmıştım. Sonra o vitiligo kendi kendine geçti.

Asıl beni rahatsız edici boyutlarda çıkışı üniversite yıllarımda öğlenden sonra 15:00 sularında halısaha maçı yaptıktan sonra belirdi. Aşırı terlemiştim ve hava bayağı güneşliydi. Akşam duştan sonra yüzümde, yanaklarımda küçük küçük belli belirsiz beyazlıklar gördüm. Gördüğümde içimde birşeyler koptu sanki. Tanıyordum bu beyazlıkları… Gün geçtikçe daha da belirginleştiler. Evet evet vitiligoydu bunlarda. sonra ellerimde, dirseklerimde ve ayaklarımda da çıkmaya başladılar. Önünü alamaz oldum. Aşağıdaki fotoğraflardaki gibi.

2 thoughts on “Ne zamandan beri vardı?

    1. Merhabalar, Yazılarda da belirttiğim gibi sonrasında yasal bir sıkıntı olmaması için siteden ismini paylaşmamıştım. Ben ne bu kremi yapan, nede satan değilim. Sadece bana çare olan kremi ve yolları aynı hastalıktan muzdarip olan kişilere ulaştırmak istedim. iletisim@vitiligotedavileri.com adresine mail atarsanız size yapan kişinin bilgisini paylaşabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir