Vitiligo Kreminin Kullanışı

Merhemi üç defa sürüp rüzgar esmeyen yerde güneşlenin ideali sabah 9.00 da 11.00 de öğleden sonra saat 15.00 de sürülmelidir.

Merhemin vitiligo olmayan yere sürmenizde bir mahsur yoktur. Bol sürmeyiniz; RÜZGAR ESMEYEN YERDE GÜNEŞLENİN AMA GÜNEŞ ÇARPACAK KADAR GÜNEŞTE KALMAYINIZ. İdeali 5. gün kızaracak kadar güneşlenin aynı şekilde güneşlenmeye devam ederseniz 24. gün sonra deri başlar o yaz vitiligo yok olur, en çabuk yüz en geç eller iyileşir hem kaplıca hem güneş olursa vitiligo daha çabuk iyileşir.

Kaplıcaya bolca girip kaplıca suyunu kurulamadan merhemi sürüp güneşlenin uykunuz ne kadar iyi ve kaliteliyse vitiligo o hızla iyileşir mümkünse hiç sigara içmeyiniz tedavi olduktan sonra merhemi günde bir defa bir yıl sürerseniz geri açılmasını önlemiş olursunuz vitiligo tedavisini engelleyen faktörler kan azlığı (demir eksikliği) anemi ikinci faktör guatır problemleri ruhi gelirim ve uykusuzluktur. Ayrıca klorlu havuzlar veya evde temizlik malzemelerini bolca kullanmak teneffüs etmek (çamaşır suyu, deterjan, tiner vb.)

4 thoughts on “Vitiligo Kreminin Kullanışı

  1. Kremi sürüp 2 saat boyunca güneşlenmemiz gerekmiyor mu? Öğleden sonra neden yeniden 15.00da sürmemiz gerektiğini anlamadım?

    1. istediğiniz saatte güneşlenebilirsiniz. Güneşin etkisinin yoğun olduğu saatlerde ve esmeyen bir havada güneşlenmeyi tercih ediniz. Çünkü vitiligo bölgesinin güneşlerken terlemesi gerekmektedir.

      1. Merhabalar, Yazılarda da belirttiğim gibi sonrasında yasal bir sıkıntı olmaması için siteden ismini paylaşmamıştım. Ben ne bu kremi yapan, nede satan değilim. Sadece bana çare olan kremi ve yolları aynı hastalıktan muzdarip olan kişilere ulaştırmak istedim. iletisim@vitiligotedavileri.com adresine mail atarsanız size yapan kişinin bilgisini paylaşabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir